To był maj… Ministerstwo odniosło się do części uwag do projektu ustawy

Wojciech JelińskiKomentarze (1)

Życie aplikanta nie jest lekkie. Oprócz normalnej pracy, dochodzą jeszcze zajęcia na aplikacji, nauka, kolokwia. A przecież trzeba jeszcze znaleźć czas na załatwienie prywatnych spraw. Tak się złożyło, że w tym miesiącu różne rzeczy mi się skumulowały, dlatego nie ukrywam, że cieszę się, że maj się powoli kończy. Zanim jednak to nastąpi, muszę Ci wspomnieć o tym, co nowego ruszyło się w temacie projektu ustawy wprowadzającej postępowanie gospodarcze.

Jak pewnie wiesz, do projektu została zgłoszona cała masa uwag i sugerowanych zmian, o czym wspominałem m.in. w TYM wpisie. Na razie Ministerstwo Sprawiedliwości odniosło się do części z nich, a mianowicie do tych, które zostały zgłoszone w ramach uzgodnień międzyresortowych i opiniowania. W zeszłym tygodniu odbyła się również konferencja uzgodnieniowa dot. projektu ustawy.

Część zgłaszanych uwag została uwzględniona, chociaż w większości uwagi zostały potraktowane jako niezasadne i tym samym nieuwzględnione. Taki los spotkał właśnie uwagi odnoszące się do przepisów regulujących postępowanie gospodarcze. Tym samym w stosunku do pierwotnego projektu nie zmieniono ani kręgu podmiotów, które mogą domagać się wyłączenia spod postępowania gospodarczego, ani przewidywanych ograniczeń dowodowych.

Z wszystkimi uwagami i stanowiskiem Ministerstwa Sprawiedliwości możesz zapoznać się TUTAJ.

Natomiast TUTAJ dostępna jest aktualna wersja projektu ustawy.

Pojawienie się stanowiska do zgłoszonych uwag rozpoczyna kolejny etap prac nad projektem. Teraz Ministerstwo będzie musiało rozpatrzeć uwagi zgłoszone w ramach konsultacji publicznych, których było zdecydowanie więcej. Dopiero po ich rozpoznaniu projekt ustawy będzie mógł ruszyć w dalszą drogę legislacyjną.

Ja tym wpisem żegnam maj i witam czerwiec. Oby był odrobinę spokojniejszy 🙂

To był maj... Ministerstwo odniosło się do części uwag do projektu ustawy

{ 1 komentarz… przeczytaj go poniżej albo dodaj swój }

dorota Czerwiec 9, 2018 o 20:49

W końcu ktoś się za o zabrał

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Publikując komentarz przekazujesz Kancelarii swoje dane osobowe, w tym imię i nazwisko, pseudonim, numer IP, swój adres e-mail i ewentualnie adres strony internetowej. Podanie tych danych jest dobrowolne, ale bez ich przekazania nie będę mógł odpowiedzieć na Twój komentarz. Widoczny na stronie będzie wyłącznie podpis, data opublikowania komentarza oraz ewentualnie adres podanej przez Ciebie witryny internetowej. Administratorem Twoich danych osobowych stanie się Sienkiewicz i Zamroch Radcowie prawni sp.p. (ul. Warszawska 4/3, 87-100 Toruń). Twoje dane osobowe będą przez nas przetwarzane wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na komentarz. Szanujemy Twoją prywatność - dane nie będą przekazywane do innych podmiotów, za wyjątkiem podmiotu obsługującego niniejszy formularz oraz naszą pocztę e-mail. Dane będziemy przechowywać przez okres publikacji komentarza – po tym okresie zostaną usunięte. W każdym czasie możesz się również zwrócić do Kancelarii z żądaniem sprostowania, usunięcia swoich danych, wniesienia sprzeciwu, przeniesienia do innego podmiotu lub ograniczenia ich przetwarzania – wystarczy, że napiszesz wiadomość na adres: radcowie@radcowie.biz. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. b rozporządzenia ogólnego o przetwarzaniu danych osobowych (RODO). Jeżeli według Ciebie Twoje dane są przetwarzane nieprawidłowo, masz prawo złożenia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: