To był maj… Ministerstwo odniosło się do części uwag do projektu ustawy

Życie aplikanta nie jest lekkie. Oprócz normalnej pracy, dochodzą jeszcze zajęcia na aplikacji, nauka, kolokwia. A przecież trzeba jeszcze znaleźć czas na załatwienie prywatnych spraw. Tak się złożyło, że w tym miesiącu różne rzeczy mi się skumulowały, dlatego nie ukrywam, że cieszę się, że maj się powoli kończy. Zanim jednak to nastąpi, muszę Ci wspomnieć o tym, co nowego ruszyło się w temacie projektu ustawy wprowadzającej postępowanie gospodarcze.

Jak pewnie wiesz, do projektu została zgłoszona cała masa uwag i sugerowanych zmian, o czym wspominałem m.in. w TYM wpisie. Na razie Ministerstwo Sprawiedliwości odniosło się do części z nich, a mianowicie do tych, które zostały zgłoszone w ramach uzgodnień międzyresortowych i opiniowania. W zeszłym tygodniu odbyła się również konferencja uzgodnieniowa dot. projektu ustawy.

Część zgłaszanych uwag została uwzględniona, chociaż w większości uwagi zostały potraktowane jako niezasadne i tym samym nieuwzględnione. Taki los spotkał właśnie uwagi odnoszące się do przepisów regulujących postępowanie gospodarcze. Tym samym w stosunku do pierwotnego projektu nie zmieniono ani kręgu podmiotów, które mogą domagać się wyłączenia spod postępowania gospodarczego, ani przewidywanych ograniczeń dowodowych.

Z wszystkimi uwagami i stanowiskiem Ministerstwa Sprawiedliwości możesz zapoznać się TUTAJ.

Natomiast TUTAJ dostępna jest aktualna wersja projektu ustawy.

Pojawienie się stanowiska do zgłoszonych uwag rozpoczyna kolejny etap prac nad projektem. Teraz Ministerstwo będzie musiało rozpatrzeć uwagi zgłoszone w ramach konsultacji publicznych, których było zdecydowanie więcej. Dopiero po ich rozpoznaniu projekt ustawy będzie mógł ruszyć w dalszą drogę legislacyjną.

Ja tym wpisem żegnam maj i witam czerwiec. Oby był odrobinę spokojniejszy 🙂

To był maj... Ministerstwo odniosło się do części uwag do projektu ustawy

Wojciech Jeliński
Podobne artykuły
Kolejne zmiany w KPC

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *