Ustawa przywracająca postępowanie gospodarcze w dalszej drodze legislacyjnej

Wojciech JelińskiKomentarze (0)

Od ostatnich wiadomości dotyczących prac nad projektem ustawy nowelizującej KPC minęły prawie dwa miesiące. W tym czasie wydawało się, że temat na jakiś czas ucichł. Na stronie Rządowego Procesu Legislacyjnego nie pojawiały się żadne aktualizacje. Tymczasem, jak się okazuje projekt wyruszył w dalszą drogę!

Zakończyły się zarówno konsultacje publiczne, jak i uzgodnienia międzyresortowe a projekt został rozpatrzony przez Komitet Ekonomiczny Rady Ministrów oraz Komitet Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji. Do projektu nie zostały zgłoszone żadne uwagi i trafił on do Stałego Komitetu Rady Ministrów. Dnia 8 listopada Komitet ten przyjął projekt i rekomendował go Radzie Ministrów.

Teraz projekt trafił do Komisji Prawniczej, która rozpatrzy go i ewentualnie zgłosi swoje uwagi. Jeżeli jednak takich uwag nie będzie, to jest bardzo prawdopodobne, że projekt trafi do Sejmu już w grudniu tego roku.

Z pismem kierującym projekt do Komisji Prawniczej oraz jego zaktualizowaną wersją można zapoznać się TUTAJ.

Ustawa przywracająca postępowanie gospodarcze w dalszej drodze legislacyjnej

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Publikując komentarz przekazujesz Kancelarii swoje dane osobowe, w tym imię i nazwisko, pseudonim, numer IP, swój adres e-mail i ewentualnie adres strony internetowej. Podanie tych danych jest dobrowolne, ale bez ich przekazania nie będę mógł odpowiedzieć na Twój komentarz. Widoczny na stronie będzie wyłącznie podpis, data opublikowania komentarza oraz ewentualnie adres podanej przez Ciebie witryny internetowej. Administratorem Twoich danych osobowych stanie się Sienkiewicz i Zamroch Radcowie prawni sp.p. (ul. Warszawska 4/3, 87-100 Toruń). Twoje dane osobowe będą przez nas przetwarzane wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na komentarz. Szanujemy Twoją prywatność - dane nie będą przekazywane do innych podmiotów, za wyjątkiem podmiotu obsługującego niniejszy formularz oraz naszą pocztę e-mail. Dane będziemy przechowywać przez okres publikacji komentarza – po tym okresie zostaną usunięte. W każdym czasie możesz się również zwrócić do Kancelarii z żądaniem sprostowania, usunięcia swoich danych, wniesienia sprzeciwu, przeniesienia do innego podmiotu lub ograniczenia ich przetwarzania – wystarczy, że napiszesz wiadomość na adres: radcowie@radcowie.biz. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. b rozporządzenia ogólnego o przetwarzaniu danych osobowych (RODO). Jeżeli według Ciebie Twoje dane są przetwarzane nieprawidłowo, masz prawo złożenia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: