Ustawa przywracająca postępowanie gospodarcze w dalszej drodze legislacyjnej

Od ostatnich wiadomości dotyczących prac nad projektem ustawy nowelizującej KPC minęły prawie dwa miesiące. W tym czasie wydawało się, że temat na jakiś czas ucichł. Na stronie Rządowego Procesu Legislacyjnego nie pojawiały się żadne aktualizacje. Tymczasem, jak się okazuje projekt wyruszył w dalszą drogę!

Zakończyły się zarówno konsultacje publiczne, jak i uzgodnienia międzyresortowe a projekt został rozpatrzony przez Komitet Ekonomiczny Rady Ministrów oraz Komitet Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji. Do projektu nie zostały zgłoszone żadne uwagi i trafił on do Stałego Komitetu Rady Ministrów. Dnia 8 listopada Komitet ten przyjął projekt i rekomendował go Radzie Ministrów.

Teraz projekt trafił do Komisji Prawniczej, która rozpatrzy go i ewentualnie zgłosi swoje uwagi. Jeżeli jednak takich uwag nie będzie, to jest bardzo prawdopodobne, że projekt trafi do Sejmu już w grudniu tego roku.

Z pismem kierującym projekt do Komisji Prawniczej oraz jego zaktualizowaną wersją można zapoznać się TUTAJ.

Ustawa przywracająca postępowanie gospodarcze w dalszej drodze legislacyjnej

Wojciech Jeliński

Jestem radcą prawnym przy OIRP w Toruniu, zaś obecnie pracuję w Kancelarii Sienkiewicz i Zamroch. W codziennej pracy zajmuję się prawem cywilnym, w szczególności dochodzeniem wierzytelności oraz prawem gospodarczym.

Podobne artykuły
Kolejna nowelizacja KCP

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *