Długa to była droga, ale w końcu dobiegła końca. Wraz z końcem 2018 r. projekt ustawy przywracającej postępowanie gospodarcze został przyjęty przez Radę Ministrów i lada dzień zostanie skierowany do Sejmu.

Nie muszę chyba przypominać, że projekt ten jest rewolucyjny nie tylko z uwagi na powrót postępowania gospodarczego. Zmiany dotkną bowiem nawet „zwykły” proces cywilny np. wprowadzenie planowania rozpraw, umożliwienie złożenia zeznań przez świadków w formie pisemnej we wszystkich rodzajach postępowań, wprowadzanie sankcji za celowe działania strony zmierzające do przewlekłości postępowań, zmiany w sporządzaniu uzasadnień wyroków oraz wprowadzenie odsetek od zasądzonych kosztów procesu.

Dla wszystkich, którzy chcą zapoznać się z aktualną wersją projektu, jest on dostępny TUTAJ.

Na Nowy Rok chciałbym życzyć wszystkim czytelnikom bloga dużo sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym oraz żeby zmiany w prawie były zawsze korzystne!

Nowy projekt ustawy na Nowy Rok

Wojciech Jeliński

Jestem radcą prawnym przy OIRP w Toruniu, zaś obecnie pracuję w Kancelarii Sienkiewicz i Zamroch.W codziennej pracy zajmuję się prawem cywilnym, w szczególności dochodzeniem wierzytelności oraz prawem gospodarczym.

Podobne artykuły
Kolejna nowelizacja KCP

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *