Przedsiębiorca to też Pracodawca

Jak zapewne sam najlepiej wiesz, prowadzenie działalności gospodarczej, to nie tylko poruszanie się w obrębie przepisów prawa gospodarczego. Do tego dochodzi jeszcze prawo podatkowe i administracyjne, a często także prawo pracy.

Jeżeli w ramach prowadzonej działalności zatrudniasz inne osoby, to jesteś pracodawcą. Ta pozycja powoduje, że Twoim obowiązkiem jest znajomość i przestrzeganie przepisów prawa pracy.

Sam na prawie pracy się nie znam, ale jeżeli szukasz źródła informacji na ten temat, to najlepszym jest blog Prawo dla pracodawcy. Blog prowadzi Agata Kicińska, moja koleżanka z Kancelarii, która moim zdaniem jest jednym z najlepszych specjalistów od prawa pracy.

To co można znaleźć na blogu, to wszystko co jest związane z tematyką prawa pracy. Jednak, w odróżnieniu od większości treści w Internecie, blog Agaty wyróżnia się tym, że opisuje to z perspektywy pracodawcy. A przy tym Agata omawia tematy w sposób konkretny i rzeczowy.

Już od dwóch tygodni obowiązuje ustawa o zarządzie sukcesyjnym przedsiębiorstwem osoby fizycznej. Ustawa, która wprowadza sporo zmian w temacie prowadzenia działalności gospodarczej, również w kontekście istniejących stosunków pracy. Ten temat oczywiście został opisany przez Agatę w tym wpisie.

Jeżeli więc w prawie pracy pojawiają się jakieś zmiany, blog Agaty jest miejscem, gdzie dowiesz się o nich najszybciej. Dlatego zachęcam do jego systematycznej lektury!

Przedsiębiorca to również Pracodawca

Wojciech Jeliński
Podobne artykuły
Pozew przeciwko rolnikowi
Kredyt kupiecki w praktyce

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *