Projekt ustawy przywracającej postępowanie gospodarcze

Wczoraj późnym wieczorem ukazał się zapowiadany projekt ustawy o zmianie KPC, na mocy której ma zostać przywrócone postępowanie gospodarcze.

Projekt jest bardzo obszerny – na tym etapie ma aż 69 stron. Z projektem możesz zapoznać się TUTAJ. Odrębne przepisy dotyczące postępowania gospodarczego znajdują się na stronach 42-46.

Ja oczywiście już zabieram się do czytania! A następnie – do omawiania, opisywania i oceniania projektu. Wszystko oczywiście na bieżąco będę zamieszczał w kolejnych wpisach.

Tak na szybko – to, co najbardziej rzuciło mi się w oczy, to całkowicie nowe rozwiązanie jakim jest wprowadzenie umów dowodowych, czyli umów, na podstawie których strony będą mogły wyłączyć możliwość powoływania się na niektóre rodzaje dowodów.

Projekt jest obecnie w fazie uzgodnień, konsultacji publicznych i opiniowania, także podejrzewam, że jeszcze kilka razy jego treść się zmieni. Niemniej jednak, już na pierwszy rzut oka mogę powiedzieć, że na pewno dostarczy on wielu tematów do dyskusji 🙂

projekt ustawy przywracającej postępowanie gospodarcze

Wojciech Jeliński

Jestem radcą prawnym przy OIRP w Toruniu, zaś obecnie pracuję w Kancelarii Sienkiewicz i Zamroch.W codziennej pracy zajmuję się prawem cywilnym, w szczególności dochodzeniem wierzytelności oraz prawem gospodarczym.

Podobne artykuły
Kolejna nowelizacja KCP

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *