Projekt ustawy przywracającej postępowanie gospodarcze

Wojciech JelińskiKomentarze (0)

Wczoraj późnym wieczorem ukazał się zapowiadany projekt ustawy o zmianie KPC, na mocy której ma zostać przywrócone postępowanie gospodarcze.

Projekt jest bardzo obszerny – na tym etapie ma aż 69 stron. Z projektem możesz zapoznać się TUTAJ. Odrębne przepisy dotyczące postępowania gospodarczego znajdują się na stronach 42-46.

Ja oczywiście już zabieram się do czytania! A następnie – do omawiania, opisywania i oceniania projektu. Wszystko oczywiście na bieżąco będę zamieszczał w kolejnych wpisach.

Tak na szybko – to, co najbardziej rzuciło mi się w oczy, to całkowicie nowe rozwiązanie jakim jest wprowadzenie umów dowodowych, czyli umów, na podstawie których strony będą mogły wyłączyć możliwość powoływania się na niektóre rodzaje dowodów.

Projekt jest obecnie w fazie uzgodnień, konsultacji publicznych i opiniowania, także podejrzewam, że jeszcze kilka razy jego treść się zmieni. Niemniej jednak, już na pierwszy rzut oka mogę powiedzieć, że na pewno dostarczy on wielu tematów do dyskusji 🙂

projekt ustawy przywracającej postępowanie gospodarcze

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Publikując komentarz przekazujesz Kancelarii swoje dane osobowe, w tym imię i nazwisko, pseudonim, numer IP, swój adres e-mail i ewentualnie adres strony internetowej. Podanie tych danych jest dobrowolne, ale bez ich przekazania nie będę mógł odpowiedzieć na Twój komentarz. Widoczny na stronie będzie wyłącznie podpis, data opublikowania komentarza oraz ewentualnie adres podanej przez Ciebie witryny internetowej. Administratorem Twoich danych osobowych stanie się Sienkiewicz i Zamroch Radcowie prawni sp.p. (ul. Warszawska 4/3, 87-100 Toruń). Twoje dane osobowe będą przez nas przetwarzane wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na komentarz. Szanujemy Twoją prywatność - dane nie będą przekazywane do innych podmiotów, za wyjątkiem podmiotu obsługującego niniejszy formularz oraz naszą pocztę e-mail. Dane będziemy przechowywać przez okres publikacji komentarza – po tym okresie zostaną usunięte. W każdym czasie możesz się również zwrócić do Kancelarii z żądaniem sprostowania, usunięcia swoich danych, wniesienia sprzeciwu, przeniesienia do innego podmiotu lub ograniczenia ich przetwarzania – wystarczy, że napiszesz wiadomość na adres: radcowie@radcowie.biz. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. b rozporządzenia ogólnego o przetwarzaniu danych osobowych (RODO). Jeżeli według Ciebie Twoje dane są przetwarzane nieprawidłowo, masz prawo złożenia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: